Powrót do serwisu

Pomocy!!! Dymienie pieca sterownik Perfect Z

Dyskusje na temat sterownika Perfekt i problemów z nim związanych

Re: Pomocy!!! Dymienie pieca sterownik Perfect Z

Postprzez compan w Pią Sty 30, 2009 3:47 pm

Zgadzam się z tym, co pisze admin. Znaczna część użytkowników "nie ma głowy" do tych wszystkich parametrów. Kocioł ma grzać i tyle. Chyba, że pojawiają się kłopoty. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że na powrocie założyłem termometr narurowy. Oczywiście wskazuje ze znacznym uchybem, ale wiem przynajmniej, że woda powracająca ma nie mniejszą temperaturę niż wskazanie termometru. Co do zaworu 4D, to koszt zakupu ok. 200 zł. Znacznie drożej wychodzi z siłownikiem i sterownikiem (dla pełnej automatyzacji). Niestety Perfekt nie obsługuje tych urządzeń.
pozdrawiam
compan

Dołączenie: Wto Sty 27, 2009 7:32 am

Postprzez admin w Pią Sty 30, 2009 3:52 pm

Jak już było wspominane, sterownik Expert obsługuje już te urządzenia. W zasadzie lada dzień powinien pojawić się ofercie sprzedaży detalicznej na naszej stronie. :-)
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez megy w Pią Sty 30, 2009 4:31 pm

Witam.
Trzeba dodać(z własnego doswiadczenia) że zastosowanie takiego zaworu(w naszym przepadku 3 drożnego)powoduje że piec przy zakresie regulacji 10 wchodzi często w nadzór(co jest niewskazane).Przykład temp. na piecu 60,a chcąc żeby zawór obniżył nam temp na 45 to piec wchodzi w nadzór i siłą rozpędu dobija do ok 65st,z tym że jest to korzystniejsze dla cwu bo jeśli mamy np.ustawioną na 50 to szybciej dobije nam temp.65 st,a potem temp. spada na 55 i piec zużywa dużo węgla żeby dobić na 60 st. Na koniec u nas kiedy są mrozy i zawór nie miesza to piec chodzi stabilnie i nie wchodzi w nadzór,a kiedy nie ma mrozów to wchodzi w nadzór :roll:
megy

Dołączenie: Wto Lis 11, 2008 12:36 pm

Postprzez compan w Pią Sty 30, 2009 5:13 pm

admin napisał(a):Jak już było wspominane, sterownik Expert obsługuje już te urządzenia. W zasadzie lada dzień powinien pojawić się ofercie sprzedaży detalicznej na naszej stronie. :-)

No tak. Czy będzie możliwość upgrad'u? Podejrzewam, że trzeba będzie kupić cały sterownik za cenę rynkową. Co zrobić wtedy ze starym?
pozdrawiam
compan

Postprzez ramirez w Pią Sty 30, 2009 7:25 pm

Jeżeli posiadasz sterownik "perfekt" to niestety nie masz możliwości upgrad'u na sterownik "expert". Będziesz musiał zakupić nowy sterownik. Jeśli chodzi o stary sterownik to będziesz go miał jako zapasowy (w razie jakieś nieoczekiwanej awarii nowego sterownika).
ramirez
Konsultant firmy Elster

Dołączenie: Czw Gru 11, 2008 1:16 pm

Postprzez RysiekP w Sob Sty 31, 2009 12:49 am

Megy nie bardzo to wszystko rozumiem (wynika to pewnie z tego że nie znam się na instalatorstwie), ale równiez mam zawór trójdrożny. Mam w związku z tym pytanko: Jaka jest różnica pomiędzy 3-, a 4drożnym(praktyczna).
Jak ominąć to wchodzenie w nadzór ponieważ u mnie też obserwuję to zjawisko, w podobnej sytuacji. Po przejściu w nadzór najpierw temp się podnosi siłą rozpędu, potem spada dość mocno, a następnie musi dobić do zadanej paląc więcej i mocniej (wchodzenie w nadzór rzeczywiście jest widoczne gdy kocioł nie miesz CWU). Czy może obniżyć regulację?? Istotne jest to dla mnie ze względu na tworzenie się spieków popiołu, teraz już nie wiem czy węglowego czy też kamienistego, które mogą zablokować mi palenisko i w konsekwencji spowodować dymienie(co dość dokładnie opisane jest powyżej i walka z tym problemem).
Pozdrawiam
RysiekP

Dołączenie: Czw Sty 08, 2009 9:08 am

Postprzez megy w Sob Sty 31, 2009 12:55 pm

Czesć
Do Rysiek P
Żaden ze mnie expert.Pewnie taki jak ty,a zawór 3 drożny pokazał jak obsługiwać Pan który robił całą instalację :)
megy

Dołączenie: Wto Lis 11, 2008 12:36 pm

Postprzez admin w Sob Sty 31, 2009 1:16 pm

Zawór 3-drogowy posiada 2 wejścia i jedno wyjście. Czynnik na wejściach ma różną temperaturę(tak są montowane zawory) przez co ten, odpowiednio mieszając czynniki wchodzące jest w stanie na wyjściu uzyskać temperatury pośrednie.
Zawór 4-drogowy posiada 2 wejścia i 2 wyjścia. Jego praca polega również na mieszaniu czynników wchodzących. Jednak zmniejszając temperaturę na jednym wyjściu podnosi temperaturę na drugim.

Wg mnie zawór 4-drogowy to tak jakby dwa zawory 3-drogowe odpowiednio ze sobą połączone(i których sterowania są odpowiednio od siebie zależne-jak jeden się otwiera, drugi się zamyka).
admin
Administrator

Dołączenie: Wto Lis 04, 2008 10:58 pm

Postprzez compan w Sob Lut 07, 2009 7:36 pm

Witam! Jeśli już się zgadało nt. zaworów 4-drogowych, to chcę u siebie taki zainstalować. Jak już mi wiadomo Perfekt Z nie obsłuży takiego mieszacza. Muszę więc dokupić jakiś sterownik. I tu rodzi mi się kilka pytań. Znalazłem sterownik chyba firmy P.W. Key model UMS-4P, który może sterować zaworami 4D. Tylko jak będzie wyglądać współpraca z moim Perfektem. W instrukcji UMS-4P napisano, że może współdziałać z innym sterownikiem, który ma wyjście na regulator pokojowy. Perfekt Z ma, ale na pogodowy zewnętrzny. Skąd ten UMS-4P będzie odczytywał temperatury niezbędne do płynnego sterowania zaworem? Czy to w ogóle ma szanse na właściwe działanie? Wiem, że ma być Wasz Ekspert, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i ile będzie kosztował. Proszę więc o radę w sprawie tej automatyki.

pozdrawiam
compan

Postprzez RysiekP w Sob Lut 14, 2009 1:53 am

Wiem że już pytałem o osadzanie się sadzy,ale ponawiam pytanie nieco w innym kontekscie.
Wytrącanie się sadzy to objaw zbyt małej ilości powietrza - ok`y. Ale co mam zrobić gdy sadza wytrąca mi się w komorze paleniska nawet wtedy gdy nieco podniosłem ilość powietrza (47%) Wydaje mi się że sadza wytrąca mi się gdy kocioł chodzi przy dużej przerwie między podaniami i przy małej ilości dostarczanego powietrza rzędu 17-20% z tych 45%. Jednocześnie cały czas w miarę utrzymuje zadaną temperaturę 62st (+/-1st). (Jaki ewentualnie parametr zmienić by ograniczyć osadzanie się sadzy).
Oczywićie za wyjątkiem gdy znajdzie się w okolicach nadzoru (b. rzadko w niego wchodzi) ochładza się wg mnie trochę za bardzo (pewnie to wynik bezwładności kotła) by potem nadganiać do zadanej przy większej ilości powietrza co niestety czasem powoduje ze względu na ww bezwładność znów wkroczenie w okolice nadzori i spadek temp. i tak przez jakiś czas - w kółko Macieju - jak ten proces ograniczyć
RysiekP

Dołączenie: Czw Sty 08, 2009 9:08 am

PoprzedniaNastępna

Powróć do Perfekt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości